EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO (ESSD)

24 września odbędzie się siódma edycja EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO (ESSD) w Polsce. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji!

W tym roku Szkolny Związek Sportowy/ Ludowe Zespoły Sportowe dołącza/ją jako partner tego wydarzenia, aby wspierać aktywność sportową w szkołach!  W Polsce to wydarzenie organizowane jest przez Fundację V4Sport przy aktywnym udziale AKADEMII KROKIETA I LAMY, której misją jest tworzenie EDUKACJI W RUCHU.

Na zorganizowanie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego składa się zaledwie kilka kroków:

  1. Zarejestruj swoją szkołę lub wybraną klasę, uzupełniając formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/Q5pGAjBbMyB1PaSE7
  2. Zorganizuj dowolną formę wydarzenia sportowo – ruchowego z udziałem uczniów w swoich szkołach (minimum 120 minut). Dla klas I-III Akademia Krokieta i Lamy przygotowała RUCHOWY PLAN LEKCJI online.
  3. Stwórz krótki raport zorganizowanej akcji – opisz ją w kilku zdaniach, załącz 5 zdjęć i wyślij na adres edss@v4sport.eu.

 

Główną ideą wydarzenia jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do bycia aktywnym sportowo w dobie postępującej „epidemii siedzenia”.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są nieoczywiste przestrzenie do ruchu. Możecie wykorzystać szkolne korytarze, schody, klasy lekcyjne czy przyszkolne tereny zielone.

Bawcie się, skaczcie, biegajcie, grajcie w gry zespołowe i koniecznie uwiecznijcie to na zdjęciach oraz filmach, bo na najbardziej aktywne szkoły czekają nagrody!

Wśród nagród:

Śledźcie wydarzenie EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO 2021 na facebook’u fundacji, dostępne pod linkiem: https://fb.me/e/1w9HsbOo9, aby być na bierząco!

RAZEM DLA ZDROWEGO ROZWOJU DZIECI!